Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Velikonoční přestřelka hlav ukrajinské a ruské pravoslavné církve

Ze světa / vlu / ČTK / 19. dubna 2014 22:26
Velikonoční přestřelka hlav ukrajinské a ruské pravoslavné církve

Kyjevský patriarcha Filaret
Autor: Wikipedia.org / Håkan Henriksson

Kyjev/Moskva - Patriarchové pravoslavných církví v Kyjevě a v Moskvě předvedli dnes na dálku slovní přestřelku, když se jejich velikonoční poselství nevyhnula napětí, které nyní panuje mezi oběma zeměmi. Informovala o tom agentura AFP. 

Patriarcha kyjevský Filaret v poselství ukrajinskému lidu, který "prochází těžkými zkouškami", ujistil, že ruský "nepřítel" je odsouzen k nezdaru, neboť Bůh pomůže "vzkřísit Ukrajinu".

"Země, která nám zaručila územní celistvost, se dopustila agrese," prohlásil Filaret, který připomněl Ruskou anexi Krymu a podle Kyjeva Moskvou podněcované proruské vzbouření na východě Ukrajiny. "Bůh nemůže být na straně zla, a proto je nepřítel ukrajinského lidu odsouzen k nezdaru," dodal.

Na druhé straně patriarcha ruský Kirill v Moskvě vyzval k modlitbám za to, aby nikdo nemohl "zničit svatou Rus" tím, že jí vezme Ukrajinu, jejíž metropole Kyjev je kolébkou ruského pravoslaví.

"Musíme se dnes modlit za ruský lid, který žije na Ukrajině, za to, aby Pán přinesl mír na ukrajinskou zem..., aby zmařil plány těch, kdo chtějí zničit svatou Rus," nabádal věřící při bohoslužbě konané v moskevském chrámu Krista Spasitele. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jak jste se účastnili bohoslužeb během nouzového stavu?
Chodil(-a) jsem i nadále do kostela
42%
 
Aktivně jsem se účastnil(-a) on-line bohoslužeb
21%
 
Sledovali jsme přenosy v televizi, v rádiu atp.
14%
 
Slavili jsme rodinné bohoslužby
10%
 
Využil(-a) jsem čas pro "duchovní prázdniny"
13%
 
(Počet hlasů celkem: 214)