Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Čínské úřady prý začaly bourat velký kostel ve městě Wen-čou

Ze světa / vlu / ČTK / 28. dubna 2014 18:34
Čínské úřady prý začaly bourat velký kostel ve městě Wen-čou

Demolice kostela ve Wen-čou
Autor: Twitter

Peking - Čínské úřady dnes údajně zahájily ve městě Wen-čou demolici kostela, který se stal symbolem odporu proti potlačování křesťanské víry v zemi. Informoval o tom list The Daily Telegraph s odvoláním na svědky a aktivisty, kteří vládnoucí komunistickou stranu obviňují z "barbarské protikřesťanské kampaně".   

Kostel v bohatém přístavu Wen-čou, který je označován za "Jeruzalém Východu", přitáhl pozornost médií počátkem tohoto měsíce, když po oznámení plánů likvidace kostela vytvořily tisíce křesťanů kolem jeho vchodu lidský štít.

Věřící podle deníku The Daily Telegraph obviňují komunistické vůdce v provincii Če-ťiang, že nařídili razii proti kostelům a že se chystají zcela či částečně zničit nejméně deset z nich. Úřady to odmítají a tvrdí, že kostel ve Wen-čou porušil stavební předpisy.

Dnes prý demoliční čety začaly strhávat části kostela. "Viděl jsem před kostelem tři nebo čtyři bagry, které budovu bouraly, a za kostelem další tři nebo čtyři bagry. Jeden malý bagr prováděl demoliční práce také uvnitř stavby," vylíčil nejmenovaný svědek, podle nějž bylo kolem kostela rozmístěno rovněž asi 100 policistů.

Jeho výpověď se zdají potvrzovat fotografie zaslané listu The Daily Telegraph a umístěné na čínských sociálních sítích. Snímky, na nichž jsou zachyceny bagry, černé policejní dodávky, vojenská obrněná auta a členové bezpečnostních sil, ale nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů.

Expert na náboženskou situaci v Číně Jang Feng-kang v nedávném rozhovoru vyjádřil přesvědčení, že Čína by mohla předstihnout Brazílii, Mexiko a Spojené státy a stát se do roku 2030 zemí s největším počtem křesťanských věřících. Jang ale současně varoval, že se čínští křesťané musejí připravit na rostoucí potíže související s tím, jak se komunistická strana snaží zastavit sílící křesťanství v zemi.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 190)