Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Praze dnes začíná 6. ročník Svatojánských slavností Navalis

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 15. května 2014 8:39
V Praze dnes začíná 6. ročník Svatojánských slavností Navalis

Plakát ke slavnostem navalis
Autor: Facebook.com

Praha - Slavnostní mše v katedrále sv. Víta a následné Svatojánské procesí na Karlův most dnes zahájí 6. ročník Svatojánských slavností Navalis. Religiózní část slavností zakončí bohoslužba v kostele sv. Františka z Assisi na Křižovnickém náměstí. Svátek Jana Nepomuckého, patrona dobré pověsti a všech vodohospodářů, nabídne večer také barokní vodní koncert na hladině Vltavy nebo regatu historických a dračích lodí.

V pátek program pokračuje představením Loutkového divadla souboru Baribal v Muzeu Karlova mostu.

V barokní době patřila tato slavnost k největším a nejvelkolepějším oslavám. Sjížděli se na ni poutníci ze všech koutů země, aby uctili památku sv. Jana Nepomuckého, ale také aby vyslechli hudbu provozovanou z vodní hladiny Vltavy a zhlédli ohňové show a velké množství atrakcí. Na tradici barokních slavností se navázalo v roce 2009 obnovenými Svatojánskými slavnostmi. Od té doby byly slavnosti každý rok a mají již svůj pevný scénář - slavnostní mši v katedrále sv. Víta, procesí od katedrály přes Karlův most na Křižovnické náměstí a barokní koncert na vodní hladině zakončený ohňostrojem. Každý ročník pak bývá doplněn o další speciální akce - koncerty, nešpory, gondoliéry, regaty dračích lodí a další. Více informací se nachází na www.navalis.cz.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jak jste se účastnili bohoslužeb během nouzového stavu?
Chodil(-a) jsem i nadále do kostela
45%
 
Aktivně jsem se účastnil(-a) on-line bohoslužeb
23%
 
Sledovali jsme přenosy v televizi, v rádiu atp.
11%
 
Slavili jsme rodinné bohoslužby
9%
 
Využil(-a) jsem čas pro "duchovní prázdniny"
11%
 
(Počet hlasů celkem: 133)