Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V Praze dnes začíná 6. ročník Svatojánských slavností Navalis

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 15. května 2014 8:39
V Praze dnes začíná 6. ročník Svatojánských slavností Navalis

Ilustrační foto:plakát ke slavnostem navalis
Autor: Facebook.com

Praha - Slavnostní mše v katedrále sv. Víta a následné Svatojánské procesí na Karlův most dnes zahájí 6. ročník Svatojánských slavností Navalis. Religiózní část slavností zakončí bohoslužba v kostele sv. Františka z Assisi na Křižovnickém náměstí. Svátek Jana Nepomuckého, patrona dobré pověsti a všech vodohospodářů, nabídne večer také barokní vodní koncert na hladině Vltavy nebo regatu historických a dračích lodí.

V pátek program pokračuje představením Loutkového divadla souboru Baribal v Muzeu Karlova mostu.

V barokní době patřila tato slavnost k největším a nejvelkolepějším oslavám. Sjížděli se na ni poutníci ze všech koutů země, aby uctili památku sv. Jana Nepomuckého, ale také aby vyslechli hudbu provozovanou z vodní hladiny Vltavy a zhlédli ohňové show a velké množství atrakcí. Na tradici barokních slavností se navázalo v roce 2009 obnovenými Svatojánskými slavnostmi. Od té doby byly slavnosti každý rok a mají již svůj pevný scénář - slavnostní mši v katedrále sv. Víta, procesí od katedrály přes Karlův most na Křižovnické náměstí a barokní koncert na vodní hladině zakončený ohňostrojem. Každý ročník pak bývá doplněn o další speciální akce - koncerty, nešpory, gondoliéry, regaty dračích lodí a další. Více informací se nachází na www.navalis.cz.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
47%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 310)