Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Zeman: Pokud Gross přijal Krista, měl by rozdat majetek

Domácí zpravodajství / juml / Vlastní zpráva / 15. května 2014 10:52
Zeman: Pokud Gross přijal Krista, měl by rozdat majetek

Prezident Miloš Zeman
Autor: Wikipedia.org / David Sedlecký / Creative Commons

Praha - Prezident Miloš Zeman se vyjádřil k nedávnému výroku Stanislava Grosse, kdy v připravovaném pořadu České televize Expremiéři zmínil, že přijal Krista. Měl by rozdat svůj majetek, míní Zeman. Informoval o tom server iDnes.cz s odvoláním na natočený Zemanův rozhovor pro Frekvenci 1, který se bude vysílat v neděli večer.

„V duchovním životě jsem taky prošel nějakým vývojem, přijal jsem Krista a žiju si takovým vnitřně svobodnějším životem,“ řekl České televizi Gross.

S nevídanou otevřeností dále hovořil o pokušeních politiky a o tom, „že nechtěl být za blbečka“, a tak po svém politickém pádu využil svých kontaktů k mimořádné výhodnému obchodu s akciemi.

"Pokud Stanislav Gross přijal Krista, tak by si měl vzpomenout na Kristův výrok jednomu mládenci, a Stanislav Gross je stále ještě mládenec, kdy mu říká: 'Rozdej svůj majetek chudým a následuj mě' (Mt 19.16-22, pozn. red.). Jinými slovy, přijetí Krista by mělo u Stanislava Grosse znamenat, že by rozdal svůj majetek. Ale silně pochybuji, že to udělá,“ řekl podle iDnes.cz Zeman.

Grossův obchod s akciemi prověřovala i policie, ale nenašla na něm nic protizákonného.

Zeman sám sebe označuje za tolerantního ateistu.

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
47%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
50%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 34)