Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Novým děkanem Evangelické teologické fakulty se stal novozákonník Mrázek

Domácí zpravodajství / kir / ČCE / 4. června 2014 22:25
Novým děkanem Evangelické teologické fakulty se stal novozákonník Mrázek

Doc. Jiří Mrázek
Autor: stránky Sdružení evangelické mládeže v ČR

Praha - V úterý 3. června se ve Velké posluchárně Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze  (ETF UK) konala akademická slavnost, při které rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima uvedl do úřadu nového děkana Evangelické teologické fakulty Jiřího Mrázka. Slavnostního uvedení do funkce se zúčastnil také synodní senior Českobratrské církve evangelické Joel Ruml.

Mrázek byl 1. dubna zvolen akademickým senátem ETF UK za kandidáta a navržen rektorovi Univerzity Karlovy. Při svém kandidátském projevu Jiří Mrázek řekl, že chce ve své funkci pokračovat ve směru nastaveném jeho předchůdcem a nedělat velké změny ve fungování fakulty.

Doc. Jiří Mrázek, Th.D se narodil v Brně v roce 1960. Studoval na Komenského evangelické bohoslovecké fakultě v Praze (1979-1984) a teologické fakultě university v Halle (1987-1988). Pět let působil jako evangelický farář v Kostelci nad Orlicí. Od roku 1990 učí na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, na katedře Nového zákona a v Centru biblických studií AV a UK v Praze. Zabývá se zejména podobenstvími, teologií synoptických evangelií, Apokalypsou a obecnými epištolami.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Bíle místo
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
22%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
19%
 
Pouze v Praze
9%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
31%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
19%
 
(Počet hlasů celkem: 32)