Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Palestinský profesor rezignoval kvůli cestě se studenty do Osvětimi

Ze světa / juml / ČTK / 10. června 2014 10:00
Palestinský profesor rezignoval kvůli cestě se studenty do Osvětimi

Vchod do koncentračního tábora v Osvětimi
Autor: Wikipedia.org / Wikimedia Commons

Jeruzalém - Profesor palestinské univerzity z východního Jeruzaléma Muhammad Dadžání po měsících výhrůžek smrtí a zastrašování rezignoval na svou funkci. Dadžání se stal terčem mnoha útoků kvůli tomu, že letos v březnu vzal svých 27 studentů do Evropy, aby jim ukázal bývalý koncentrační tábor v Osvětimi. Informoval o tom britský list The Daily Telegraph.

Cesta do Polska byla součástí projektu, jehož cílem bylo naučit se více o holokaustu, a tak i větší toleranci a empatii. Jde o projekt, na kterém se podílejí i německá a izraelská univerzita a jeho součástí je například i cesta tentokrát izraelských studentů za Palestinci žijícími v uprchlických táborech.

Profesor Dadžání, který byl šéfem katedry amerických studií a rovněž ředitelem univerzitní knihovny, byl ihned po svém návratu z Osvětimi zavalen obrovskou vlnou kritiky. Někteří z jeho kolegů, studenti i veřejnost ho začali označovat za "zrádce a kolaboranta".

V rozhovoru pro izraelský list Haarec Dadžání odsoudil nenávistnou kampaň, která je proti němu vedena. Uvedl, že jeho rezignace "je testem toho, jestli univerzita podporuje akademickou svobodu a svobodu jednání a projevu tak, jak to vždy říkala, anebo ne". Doufá, že se rektor univerzity proti jeho odstoupení postaví a rezignaci nepřijme.

Mnoho Palestinců tvrdí, že Izrael holokaust využívá k propagandě, která má ospravedlnit zábory palestinské půdy.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)