Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Téměř 80 % britských obvodních lékařů nesouhlasí s návrhem zákona o asistované sebevraždě

Ze světa / MiH / Radiovaticana.cz / 20. července 2014 8:40
Téměř 80 % britských obvodních lékařů nesouhlasí s návrhem zákona o asistované sebevraždě

Přístroj užívaný k provádění eutanazie
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Velká Británie - Horní komora parlamentu Spojeného království projednává zákon o asistované sebevraždě, který by lékařům umožnil podat smrtelnou dávku jedu pacientům v terminálním (konečném) stadiu. Avšak téměř 80 % obvodních lékařů se zákonem nesouhlasí. Podmínkou umožnění asistované sebevraždy je pacientova schopnost samostatného úsudku a diagnoza nezaručující více než šest měsíců života. Zdravotní stav nemocného by podle navrhovaného zákona měli prověřit dva lékaři.

Proti návrhu zákona vystoupily hlavy britských církví a náboženských společností. Zákon by podle nich umožnil jedincům, aby se „aktivně účastnili usmrcení druhého člověka a posilovali v něm vědomí, že jeho život už nemá cenu. Společnost, která chce prokazovat soucit a péči, by se neměla ubírat takovouto cestou“, píší náboženští představitelé. 

“Myslím, že tato otázka se netýká pouze věřících, nýbrž také lidí bez víry. Podle nedávného průzkumu britské lékařské komory je téměř 80 % obvodních lékařů proti změně zákona, která by znamenala povolení asistované sebevraždy. Myslím, že to dokládá pohled společnosti a zejména lékařů vůči lidem, kteří prožívají závěrečné období svých životů. Chtějí je doprovázet s největším možným taktem až do přirozeného konce, a nikoliv život předčasně ukončit. Pečuji o chronicky nemocné a terminální pacienty. Ani jeden z nich mne nepožádal o ukončení života. Naopak mne žádají o domácí léčení, aby mohli být u svých blízkých, a o příslušnou terapii bolesti. To jsou pro pacienta ty nejdůležitější věci,“ okomentoval parlamentní debatu o asistované sebevraždě pro Vatikánský rozhlas britský obvodní lékař Carl Fernandes. 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)