Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Olomoučtí jezuité oslaví 200. výročí obnovení svého řádu

Domácí zpravodajství / MiH / Ado.cz / 21. července 2014 9:14
Olomoučtí jezuité oslaví 200. výročí obnovení svého řádu

Jezuitská kolej v Olomouci
Autor: Wikipedia.org / Lehotsky / Creative Commons

Olomouc - Jezuitský řád si v tomto roce připomíná 200. výročí obnovení Tovaryšstva Ježíšova papežem Piem VII. K oslavě tohoto výročí pořádají olomoučtí jezuité dvě akce – přednášku holandského historika P. Paula Begheyna SJ a následnou slavnostní bohoslužbu.

V neděli 3. srpna zvou členové olomoucké jezuitské komunity sv. Jana Ogilvie nejprve na přednášku holandského historika P. Paula Begheyna SJ, ředitele Holandského institutu jezuitských studií. Tématem jeho vystoupení, které začne v 16.30 hod, bude „Duchovní klima v Evropě v době obnovení Tovaryšstva Ježíšova“, přičemž se zaměří na postavu amsterodamského jezuity Adama Beckerse. Přednáška se bude konat v aule olomouckého Centra Aletti (Křížkovského 2), překlad z angličtiny je zajištěn.

Poté jsou věřící zváni do jezuitského kostela Panny Marie Sněžné na slavnostní bohoslužbu, která bude zároveň poutní bohoslužbou titulární slavnosti chrámu Povýšení římské baziliky Panny Marie. Homilii při liturgii, která začíná v 19.00 hod, přednese P. Miroslav Herold SJ a hudební doprovod zajistí sbor Salve pod vedením Ladislava Kunce.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)