Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Placení soukromých a církevních škol bude řešit pracovní skupina

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 22. července 2014 15:41
Placení soukromých a církevních škol bude řešit pracovní skupina

Ministr školství Marcel Chládek
Autor: msmt.cz

Praha - Změnami ve financování soukromých a církevních škol se bude zabývat pracovní skupina, oznámil v dnešní tiskové zprávě ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Plány na omezení dotací těmto školám kritizovali představitelé KDU-ČSL. Vznik pracovní skupiny dnes podpořili, podle předsedy lidovců a vicepremiéra Pavla Bělobrádka do ní budou nominovat zástupce.

"Představitelé soukromých a církevních škol se budou moci podílet na návrhu změny financování soukromých a církevních škol, který bude zohledňovat aspekt kvality a potřebnosti oborů," uvedl Chládek. Návrh by měl podle něho vést k rovnému přístupu ke všem zřizovatelům škol.

Podle původního návrhu ministerstva se měly výdaje na soukromé školy omezit od září příštího roku, církevní školy měly od září 2016 přijít o státní dotaci na provoz. "V původním návrhu by musely některé školy skončit, což odmítáme," zopakoval dnes Bělobrádek. Podotkl, že podnět na krácení peněz přišel prvotně z ministerstva financí.

Chládek se dnes sešel s představiteli soukromých škol a koncem týdne bude jednat i se zástupci škol církevních.

Lidovci poukazují na to, že mnohé soukromé školy se starají o postižené děti, věnují se taky učňovskému školství. Lidovecká senátorka Miluše Horská uvedla, že Chládek chce záležitost spojit s celkovou změnou financování regionálního školství, když by byly zvýhodněny dobré školy a nepodporovaly by se školy špatné. Horká označila takový záměr za průlom, všechny školy by byly financovány podle jednoho zákona.

Původní záměr ministerstva by poslanci KDU-ČSL podle předsedy klubu Jiřího Miholy ve Sněmovně nepodpořili.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)