Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Na konci srpna se ve Žďáru uskuteční Národní pouť rodin

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 30. července 2014 10:51
Na konci srpna se ve Žďáru uskuteční Národní pouť rodin

Ilustrační foto - Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou
Autor: Wikipedia.org / Anna Prokopová / Creative Commons

Praha/Žďár nad Sázavou - Tradiční Národní pouť rodin se uskuteční 29. a 30. srpna ve Žďáru nad Sázavou. Vedle mše, společných modliteb a procesí k tamnímu poutnímu kostelu čeká na návštěvníky i kulturní program, koncerty, přednášky nebo zábava pro děti. Informuje o tom na své webové stránce pražské arcibiskupství.

Pouť pořádá brněnské biskupství, před deseti lety bylo na jejím počátku přání biskupa Vojtěcha Cikrleho, aby se rodiny v brněnské diecézi měly možnost setkávat. Letošní rok je Rokem rodiny a rokem oslav 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN. Biskupové Čech a Moravy proto vyhlásili Národní pouť rodin, která se pod záštitou brněnského biskupství ve Žďáru nad Sázavou spojí s poutí diecézní.

V pátek 29. srpna se od 18:00 bude konat mše v poutním kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Sobotní dopolední mši bude sloužit pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka a po programu na zámeckých nádvořích a zahradě se v 16:00 vypraví procesí do poutního kostela na Zelené hoře. Vstup do všech muzeí v areálu zámku včetně Zelené hory bude o pouti zdarma. K obědu si budou moci účastníci zakoupit produkty z místních rodinných farem.

Kostel sv. Jana Nepomuckého postavený počátkem 18. století ve stylu gotizujícího baroka patří mezi nejvýznamnější stavby slavného barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichela. Konstrukce kostela vychází z kruhu a několikrát opakuje číslo pět jako odkaz na pět hvězd Jana Nepomuckého, jež se podle legendy objevily nad tělem mrtvého světce. Dosud kostel patřil státu a spravoval ho Národní památkový ústav, který v červnu rozhodl, že kostel vydá v rámci restitucí církvi. Předání kostela se připravuje, podle NPÚ to ještě bude trvat týdny až měsíce.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 341)