Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Americký velvyslanec v Praze se setkal s představiteli církví a židovských obcí

Domácí zpravodajství / juml / e-cirkev / 31. července 2014 17:17
Americký velvyslanec v Praze se setkal s představiteli církví a židovských obcí

Americký velvyslanec v Praze Norman Eisen
Autor: Wikipedia.org / Wikimedia Commons

Praha - V pondělí 28. srpna 2014 se synodní senior Českobratrské církve evangelické pan Joel Ruml zúčastnil schůzky s velvyslancem Spojených států amerických panem Normanem L. Eisenem v jeho pražské rezidenci. Zhruba hodinu a půl trvající rozhovor se týkal situace náboženských denominací v České republice a účastnili se ho také zástupci Římskokatolické církve a Federace židovských obcí.

„Dále došlo na situaci církví dnes, jednání se státem i detailnější názory týkající se tolerance společnosti vůči náboženstvím a vztahu státní moci vůči církvím. Atmosféra byla pěkná, bezpochyby míru otevřenosti a srdečnosti tomu dával hostitel, který je skutečně bezprostřední,“ popisuje průběh schůzky Joel Ruml.

Synodní senior také poděkoval panu velvyslanci za jeho službu v České republice a předal knihu o reformačních památkách v anglickém jazyce, kterou vydala Českobratrská církev evangelická.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 341)