Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež pojede v září do Albánie

Ze světa / juml / radiovaticana.cz/red / 1. srpna 2014 16:39
Papež pojede v září do Albánie

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Vatikán - Včera byl zveřejněn podrobný program čtvrté zahraniční apoštolské cesty papeže Františka, která povede do Albánie.

Půjde pouze o jednodenní návštěvu hlavního města Tirany, ale její program je velmi intenzivní. Papež pronese šest promluv.

Na letišti Matky Terezy v Tiraně přistane 21. září v 9h ráno, navštíví nejprve prezidenta a promluví k diplomatickému sboru. V 11h dopoledne bude sloužit mši svatou na náměstí Matky Terezy. Potom poobědvá s albánskými biskupy. V 16h se setká s představiteli jiných náboženství a ostatních křesťanských vyznání. V 17h bude v tamější katedrále slavit nešpory spolu s kněžími, seminaristy, řeholníky a laickými hnutími. V 18:30 se papež setká s dětmi v charitním centru Betánie. Ve 20h se s Albánií rozloučí a vrátí do Říma.

Vzhledem k tomu, že jde o první evropskou papežovu cestu, hovoří se o tom, že František jede opět na periferii. Tiranský Arcibiskup Mirdita k tomu pro Radio Vatikán poznamenal:

Pokud považujeme materiální blahobyt za střed, pak je Albánie periferií Evropy. Naše země je však bohatá na jiné hodnoty. Máme nejmladší populaci na Starém kontinentu a třebaže se vyskytují silné migrační proudy, máme stále silnou rodinu, v níž se starým lidem dostává úcty, naslouchá se jim a pečuje se o ně. Panuje u nás mírumilovné soužití mezi různými náboženskými vyznáními a navzdory traumatu komunistické diktatury a velkého minulého utrpení, jsme nepadli do léčky nového třídního boje a zachovali jsme sociální smír. Lze říci, že papež František vstupuje na evropský kontinent skrze setkání s lidem, který je v nouzi a velmi mnoho vytrpěl, ale má také Evropě mnoho co nabídnout.

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 341)