Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Dnes se uskuteční tradiční svatovavřinecká pouť na vrchol Sněžky, prezident se jí letos nezúčastní

Domácí zpravodajství / MiH / ČTK / 10. srpna 2014 8:26
Dnes se uskuteční tradiční svatovavřinecká pouť na vrchol Sněžky, prezident se jí letos nezúčastní

Kaple sv. Vavřince na vrcholu Sněžky
Autor: Wikipedia.org / Uzytkownik3008 / Creative Commons

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Tradiční svatovavřinecká pouť na vrchol Sněžky se dnes bude konat bez účasti prezidenta Miloše Zemana a jeho předchůdce Václava Klause, který se jí v minulých letech pravidelně účastnil. Oba kvůli jinému programu účast odmítli. 

Poutníci se letos mohou svézt poprvé novou lanovkou za 300 milionů korun zprovozněnou v prosinci loňského roku. Pěší účastníci poutě vyrazí na cestu Obřím dolem kolem 8:30 hod. České a polské procesí poutníků se setká u Slezské boudy v 11:00 hod, bohoslužba se uskuteční na vrcholu v pravé poledne. 

Pouť se koná na svátek svatého Vavřince. Kaple na vrcholu hory nese jeho jméno. Patron kuchařů, cukrářů, pivovarníků či hostinských i nejvyšších českých hor žil ve třetím století a pocházel ze Španělska. Protože rozdělil církevní poklady mezi prostý lid, místo aby je vydal římskému prefektovi, byl upálen na železném roštu. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
64%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
3%
 
spíše ne
5%
 
ne
27%
 
(Počet hlasů celkem: 288)