Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Exprezident Izraele Šimon Peres navrhl papeži vytvoření náboženské obdoby OSN

Domácí zpravodajství / MiH / ČTK / 4. září 2014 16:05
Exprezident Izraele Šimon Peres navrhl papeži vytvoření náboženské obdoby OSN

Exprezident Izraele Šimon Peres
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Vatikán - Bývalý izraelský prezident Šimon Peres dnes navrhl papeži Františkovi založení organizace, která by po vzoru Organizace spojených národů (OSN) sdružovala světová náboženství. Informovala o tom agentura ANSA. 

"Potřebujeme Organizaci spojených náboženství," řekl 91letý izraelský politik před audiencí u papeže vatikánskému tisku. "Byl by to nejlepší způsob, jak vystoupit proti teroristům, kteří zabíjejí ve jménu víry," dodal. OSN je podle nositele Nobelovy ceny příliš zastaralá a nedokáže reagovat pružně. Peres prý počítá také s vytvoření Charty Spojených náboženství jako obdoby Charty Spojených národů. Františkovi údajně nabídl předsednictví organizace. 

Podle papežova mluvčího Federica Lombardiho František Peresův návrh při 45minutovém setkání vyslechl "pozorně a se zájmem". Neslíbil mu prý osobní účast na projektu, pověří prý ale příslušné kongregace, aby vývoj Peresova plánu pečlivě sledovaly. 

Papež se s Peresem setkal naposledy na počátku června, kdy ho ještě jako úřadujícího prezidenta spolu s prezidentem palestinské autonomie Mahmúdem Abbásem pozval ke společné modlitbě za mír na Blízkém východě. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
26%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
49%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
15%
 
(Počet hlasů celkem: 99)