Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Pražské arcibiskupství si založilo účet na Twitteru

Domácí zpravodajství / MiH / Apha.cz / 9. září 2014 10:25
Pražské arcibiskupství si založilo účet na Twitteru

Počet českých uživatelů Twitteru se odhaduje na 76.000
Autor: Twitter.com

Praha - Včera kardinál Dominik Duka oficiálně potvrdil záměr zřídit a provozovat nový účet na oblíbené síti pro výměnu krátkých vzkazů Twitter. Arcibiskupství pražské chce nový účet zaměřit především na novináře a odbornou veřejnost.

Na Twitteru by se měla objevovat oznámení na aktuální akce, žhavé novinky z úřadu a upozornění na zásadní vyjádření a veřejná vystoupení pražských biskupů. „Cílem není dublovat jiné sociální dítě, jako například facebookový profil kardinála Duky, nebo biskupa Malého, ale vytvořit rychlý a spolehlivý zdroj informací s aktuálními a ověřenými informacemi, který by doplnil stávající sociální sítě. Biskupové ale mohou účet využít pro komunikaci s veřejností, podobně jako papež František, to už necháme na jejich zájmu a úvaze“, říká k novému účtu na twitteru Josef Nerušil z Odboru vnějších vztahů odpovědný za strategický rozvoj elektronických komunikačních prostředků Arcibiskupství.

Nový účet nese jméno Arcibiskupství a na twitteru je k nalezení pod jménem @apha_cz.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 131)