Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Pražské arcibiskupství si založilo účet na Twitteru

Domácí zpravodajství / MiH / Apha.cz / 9. září 2014 10:25
Pražské arcibiskupství si založilo účet na Twitteru

ilustrační foto: logo Twitteru
Autor: Twitter.com

Praha - Včera kardinál Dominik Duka oficiálně potvrdil záměr zřídit a provozovat nový účet na oblíbené síti pro výměnu krátkých vzkazů Twitter. Arcibiskupství pražské chce nový účet zaměřit především na novináře a odbornou veřejnost.

Na Twitteru by se měla objevovat oznámení na aktuální akce, žhavé novinky z úřadu a upozornění na zásadní vyjádření a veřejná vystoupení pražských biskupů. „Cílem není dublovat jiné sociální dítě, jako například facebookový profil kardinála Duky, nebo biskupa Malého, ale vytvořit rychlý a spolehlivý zdroj informací s aktuálními a ověřenými informacemi, který by doplnil stávající sociální sítě. Biskupové ale mohou účet využít pro komunikaci s veřejností, podobně jako papež František, to už necháme na jejich zájmu a úvaze“, říká k novému účtu na twitteru Josef Nerušil z Odboru vnějších vztahů odpovědný za strategický rozvoj elektronických komunikačních prostředků Arcibiskupství.

Nový účet nese jméno Arcibiskupství a na twitteru je k nalezení pod jménem @apha_cz.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
49%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
29%
 
(Počet hlasů celkem: 105)