Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Provokace hnutí Femen v Notre-Dame bez trestu

Ze světa / juml / ČTK / 10. září 2014 12:46
Provokace hnutí Femen v Notre-Dame bez trestu

Ilustrační foto
Autor: flickr.com

Paříž - Francouzský soud dnes zastavil stíhání aktivistek z hnutí Femen, které se loni na oslavu rezignace papeže Benedikta XVI. svlékly do půl těla v pařížském chrámu Notre-Dame. Informovala o tom agentura AP. Prokuratura pro devět žen žádala pokuty kvůli údajnému poškozování majetku, soud ale došel k závěru, že aktivistky v katedrále žádnou škodu nezpůsobily.

Protest uvnitř Notre-Dame se odehrál loni v únoru. Ženy vstoupily do chrámu s davem turistů. Měly na sobě dlouhé kabáty, které náhle svlékly u tří nových zvonů, jež byly před zavěšením položeny v chrámové lodi. Dřevěnými klacky pak tloukly do zvonů a vykřikovaly hesla kritizující odstupujícího papeže, který byl podle nich nepřátelský vůči homosexuálům.

Bezpečnostní služba ženy po několika minutách vyvedla, policie pak zahájila vyšetřování. K soudu se aktivistky dostaly letos v červenci, soudce ale dnes došel k závěru, že ženy zvony ani další předměty uvnitř chrámu nepoškodily, a nemusejí tedy platit navrhovanou pokutu ve výši 1500 eur (více než 41.000 Kč).

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 127)