Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež chce být vstřícnější vůči rozvedeným, kardinálům to vadí

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 17. září 2014 14:53
Papež chce být vstřícnější vůči rozvedeným, kardinálům to vadí

Papež František
Autor: Wikipedia.org / Casa Rosada / Creative Commons

Vatikán - Pětice katolických kardinálů protestuje v nové knize proti novému liberálnějšímu kurzu papeže Františka, který chce prosadit, aby byla církev otevřenější vůči rozvedeným manželům a umožnila jim chodit ke svatému přijímání. Informovala o tom dnes agentura APA. Postoj církve k rozvedeným je nyní poměrně nekompromisní.

Kniha věnovaná tématu manželství a svatého přijímání v katolické církvi má vyjít 1. října v Itálii a v USA. Podíleli se na ní mimo jiné kardinálové Gerhard Ludwig Müller, Raymond Leo Burke či Carlo Caffarra. Ti všichni polemizují se zprávou, kterou v únoru přednesl na žádost papeže kardinál Walter Kasper. Navrhl v ní například to, aby církev zaujala k rozvedeným "realističtější postoj". "Církev může najít nový způsob, jak rozvedeným, kteří znovu vstoupí do manželství, po nějaké době povolit přístup ke svátostem," řekl tehdy Kasper.

Podle kardinálů se ale východisko pro rozvedené najít nedá, protože by to bylo proti dogmatu o nerozlučitelnosti manželství.

Papež František je známý svým poměrně liberálním postojem k "netradičnímu rodinnému uspořádání". O víkendu například osobně sezdával snoubence ve Svatopetrském dómu a oddal i pár, ve kterém jeden z partnerů už jedním manželstvím prošel a byl rozvedený. V lednu papež v Sixtinské kapli pokřtil dítě svobodné matky i dceru páru, který uzavřel pouze civilní manželství.

Na počátku října se má v Římě sejít biskupská synoda, která se má radit o učení katolické církve ve věcech rodiny a sexuální morálky. Podle agentury DPA se rýsuje možnost, že některá dosavadní pravidla budou přezkoumána. Hlavním tématem debat by měla být právě nemožnost podávat svaté přijímání rozvedeným a znovu sezdaným.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 128)