Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež zavítá do Turecka, jako první navštíví superluxusní rezidenci prezidenta

Ze světa / juml / ČTK / 10. listopadu 2014 15:34
Papež zavítá do Turecka, jako první navštíví superluxusní rezidenci prezidenta

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Ankara - Papež František bude prvním hostem, kterého turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přijme ve svém novém obřím sídle v Ankaře. Informovala o tom turecká média.

Hlava katolické církve, která často hovoří o pokoře a pomoci sociálně slabým, tak 28. listopadu paradoxně zamíří do paláce o tisíci místnostech, který část turecké veřejnosti kritizovala jako nepřiměřeně velkolepý a příliš drahý.

Nové sídlo na okraji turecké metropole nechal Erdogan postavit ještě v době, kdy byl premiérem. Po svém zvolení do čela země ale rozhodl, že v něm nebude sídlit předseda vlády, ale prezident. Objekt má rozlohu 20 hektarů a jeho stavba stála 350 milionů dolarů (zhruba 7,6 miliardy Kč), tedy dvojnásobek původně plánovaného rozpočtu. Sídlo se oficiálně otevřelo koncem října.

Papež bude v Turecku od 28. do 30. listopadu. Po jednání se zástupci vlády v Ankaře zamíří do Istanbulu, kde se má sejít s představiteli pravoslavné církve. Mluvit bude i s cařihradským patriarchou Bartolomějem.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
49%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 137)