Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Teolog bude přednášet o smíření Abrahamových synů (judaismus, křesťanství, islám)

Domácí zpravodajství / juml / Vlastní zpráva / 22. listopadu 2014 10:10
Teolog bude přednášet o smíření Abrahamových synů (judaismus, křesťanství, islám)

Ilustrační obrázek - abrahamovská náboženství
Autor: facebook.com

Praha - Tři velká světová náboženství, vycházející z Abrahamova příběhu,  prožívají odcizení, hořkost a bolest.

Projevy této bolesti vidíme na každém kroku. Palestinsko-izraelský konflikt je výmluvným projevem krize, kterou současní obyvatelé Svaté země zdědili po svých předcích.

Venezuelský evangelikální teolog Wolfgang Fernandez, který se dlouhodobě zabývá mezináboženským dialogem, je přesvědčen, že odpověď na tyto zdánlivě neřešitelné problémy se nachází v samotných svatých textech judaismu, křesťanství a islámu. 

Jeho životní touhou je vidět smíření znepřátelených Abrahamových potomků. Má dvacetiletou zkušenost budování vztahů s muslimy a je přesvědčen, že uzdravení Abrahamovy rodiny je možné.

Veřejná přednáška W. Fernandeze s diskusí proběhne v prostoru Era svět (Jungmannovo nám. 6, Praha 1) v neděli 23. 11. od 17,30 hod. Vstup volný.

Wolfgang Fernandez, BA, MA (nar. 1959, Caracas) v mládí působil ve venezuelském zařízení pro léčbu drogově závislých. Později vystudoval teologii na Tyndale University (Toronto) a Fuller Seminary (Pasadena).

Je spoluzakladatelem organizace DAWN, poskytující školení a podporu místním církvím v 65 zemích světa. V roce 2003 založil organizaci Next Step působící především mezi mladými muslimy v Indonésii. Poskytuje praktickou pomoc, např. obětem tsunami. Jednou z aktivit je také poskytování mikroúvěrů více než 1000 muslimským ženám na Sumatře. (Více info na www.nextstepnow.org)

Žil ve dvanácti zemích světa (Venezuela, Kanada, USA, Guatemala, Nový Zéland, Nizozemsko, Německo, Izrael, Velká Británie, Indonésie, Tchaj-wan, Čína).

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 202)