Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Chystá se soud s knězem z H. Brodu kvůli údajným sexuálním deliktům

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 26. listopadu 2014 13:41
Chystá se soud s knězem z H. Brodu kvůli údajným sexuálním deliktům

Ilustrační foto: Alegorie spravedlnosti
Autor: Wikipedia.org / Mylius / Creative Commons

Havlíčkův Brod - Soudní jednání s knězem z Havlíčkova Brodu, kterého policie viní ze znásilnění a dalších mravnostních deliktů, by mělo být zahájeno ještě letos. Obžaloba byla podána 20. listopadu. Duchovní je obviněn z devíti trestných činů, hrozí mu dva roky až deset let vězení. Případem se bude zabývat Okresní soud v Havlíčkově Brodě.

"Předpokládám, že hlavní líčení by mohlo být zahájeno během prosince," řekla dnes ČTK soudkyně Hana Doubková. Obviněný je ve vazební věznici v Hradci Králové, Doubková by měla do 20. prosince rozhodnout, zda ve vazbě zůstane.

Prověřování duchovního zahájilo oznámení od sedmatřicetileté ženy. Uvedla, že na ni muž od léta 2012 vyvíjel v havlíčkobrodském bytě psychický nátlak a koncem loňského roku ji čtyřikrát znásilnil. "Muže jsme usvědčili i z další mravnostní trestné činnosti, které se měl dopustit na teprve třináctileté dívce ze Svitavska," uvedl už dříve David Spilka z havlíčkobrodské policie.

Podle dnešního Deníku se někteří lidé duchovního zastávají. "Vzpomínám si, že mi volal a svěřil se, že má problémy s nějakou ženou, která ho obtěžuje," řekla listu jeho známá z Prahy, podle níž je kněz vzdělaný a inteligentní člověk. Jeho přátelé jsou přesvědčeni o tom, že jde o komplot, a nevěří, že by byl něčeho takového schopný.

Havlíčkobrodští kriminalisté se případem zabývají od počátku loňského prosince. Podezřelého zadrželi letos v únoru v Praze před bytem, který muž příležitostně užíval. Obvinili ho mimo jiné ze sexuálního nátlaku, znásilnění, pohlavního zneužití a ze zneužívání dítěte k výrobě pornografie. "Celý případ je nezvykle závažný nejen z hlediska skutkových podstat všech spáchaných činů, ale také proto, že pachatel využil bezbrannosti a důvěry obětí, se kterými byl v pravidelném kontaktu jako duchovní," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Hradecký diecézní biskup Jan Vokál postavil obviněného duchovního mimo službu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
49%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 37)