Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František zítra odlétá na třídenní návštěvu Turecka

Ze světa / MiH / ČBK / 27. listopadu 2014 17:41
Papež František zítra odlétá na třídenní návštěvu Turecka

Byzantský chrám Hagia Sofia v Istanbulu. Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Radomil / Creative Commons

Vatikán - Zítra odlétá papež František na třídenní návštěvu Turecka. Společně s patriarchou Bartolomějem I. si zde připomene svátek sv. Ondřeje, zakladatele Ekumenického konstantinopolského patriarchátu. Papež také navštíví Modrou mešitu a chrám Hagia Sofia.

 „Vyzývám všechny k modlitbě, aby tato návštěva Petra k bratru Ondřeji přinesla ovoce míru, upřímného dialogu mezi náboženstvími a svornosti v tureckém národě“. Těmto slovy na středeční generální audienci shrnul papež František průběh své cesty do Turecka, která proběhne ve dnech 28. – 30. listopadu.

Víkendová pouť do Turecka se ponese v  ekumenickém a mezináboženském duchu. V pátek navštíví papež Ankaru, následně se přesune do Istanbulu, kde se setká e patriarchou Bartolomějem I. u příležitosti svátku sv. Ondřeje. Ten je považován za zakladatele Ekumenického konstantinopolského patriarchátu . František a Bartoloměj zde také podepíšou společnou ekumenickou deklaraci. Papež dále zavítá do chrámu Hagia Sofia a navštíví Modrou mešitu.

Jaké motivy vedly papeže Františka do Turecka, vysvětlil vatikánský tiskový mluvčí, P. Federico Lombardi: „Je zde samozřejmě pozornost vůči hostitelské zemi, Turecku, jež leží na Blízkém východě. Je zde mezináboženský dialog, poněvadž Turecko je zemí s obrovskou muslimskou většinou. Je zde i malé katolické společenství, jemuž se bude – jako vždy, když papež cestuje do zahraničí – pečlivě věnovat pozornost a které papež navštíví a povzbudí. A je zde, jak víme, sídlo Ekumenického konstantinopolského patriarchátu s patriarchou Bartolomějem, s nímž se vytvořil dialog bratrského přátelství.“

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
47%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
50%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 34)