Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Novelu o církvích asi Senát hned tak neschválí

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 27. listopadu 2014 18:34
Novelu o církvích asi Senát hned tak neschválí

Ilustrační foto
Autor: Vít Luštinec

Praha - Zavedení povinnosti církví zveřejňovat jejich hospodaření zřejmě Senát hned tak neschválí. Jeho ústavně-právní výbor doporučil projednávání předlohy od senátorů ČSSD odložit o tři měsíce. Důvodem je podle předsedy výboru Miroslava Antla (za ČSSD) to, aby novela mohla být dopracována. 

V případě církevní novely je podle Antla potřeba vyjasnit, jaké údaje by měla výroční zpráva o hospodaření církví obsahovat a pokusit se domluvit na úpravách se zástupci církví. Podle nich jsou dosud navrhované požadavky nesplnitelné.

Povinnost se má týkat církví, kterým byly vyplaceny náhrady za nevydaný majetek v restitucích. Z návrhu podle kritiků ale není jasné, zda se informace o hospodaření mají týkat pouze církví, nebo i jejich organizací. Ve druhém případě by to u římskokatolické církve znamenalo zprávu o tisícovkách stran.

Zprávy by podle návrhu měly obsahovat úplný přehled výdajů na charitativní účely a přehled o peněžních příjmech a výdajích církví, což by prý mohlo znamenat třeba i informace o jednotlivých úkonech pracovníků církevních hospiců.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
47%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
50%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 34)