Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Polská policie zadržela kněze a ministranty, kouřili marihuanu

Ze světa / juml / ČTK / 25. února 2015 9:47
Polská policie zadržela kněze a ministranty, kouřili marihuanu

Ilustrační foto - cigareta marihuany (joint)
Autor: Wikipedia.org / Erik Fenderson / Wikimedia Commons

Gliwice (Polsko) - Policie z města Gliwice na jihu Polska zadržela kněze a dva nezletilé ministranty, kteří kouřili marihuanu. Muži zákona trojici v pondělí přistihli přímo při činu, informuje portál Gazeta.pl. Za držení drog v Polsku hrozí až tři roky vězení.

Policisté si v lese na kraji města všimli stojícího auta. Rozhodli se zjistit, kdo v něm přijel. Když se k němu přiblížili a otevřeli dveře, vyvalil se ně dým, jehož vůně prý jednoznačně prozrazovala, že trojice mužů ve vozidle kouřila marihuanu.

Hlídka zadržela šestadvacetiletého kněze, který působí jako vikář v jedné z gliwických farností, a s ním i šestnáctiletého a o rok staršího chlapce, kteří pomáhají jako ministranti.

Nadřízení se o zadržení mladého duchovního, který byl na kněze vysvěcen teprve před několika měsíci, dozvěděli z médií. "Dal jsem jenom vědět diecézní kurii, že se kněz nevrátil na noc a nemáme s ním kontakt," řekl portálu gazeta.pl farář Andrzej Pluta. Představitelé diecézní kurie případ zatím nechtěli komentovat.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
19%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
30%
 
(Počet hlasů celkem: 132)