Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Někdo ti uvěří

Biskup Vokál uloží na Zelený čtvrtek v královéhradecké katedrále relikvii Jana Pavla II.

Domácí zpravodajství / MiH / Bihk.cz / 12. března 2015 17:39
Biskup Vokál uloží na Zelený čtvrtek v královéhradecké katedrále relikvii Jana Pavla II.

Ilustrační foto: katedrála Svatého Ducha v Hradci Králové
Autor: Wikipedia.org / ŠJů / Creative Commons

Hradec Králové - Na Zelený čtvrtek uloží biskup Jan Vokál v královéhradecké katedrále Svatého Ducha ostatky svatého Jana Pavla II., který chrám v roce 1997 navštívil. Bude to v den 10. výročí papežova úmrtí. Pro tuto příležitost byl zhotoven speciální prosklený relikviář, který bude stát na jednom z bočních oltářů.

Papež Jan Pavel II. katedrálu v Hradci Králové osobně navštívil v roce 1997, když na zdejším Velkém náměstí sloužil liturgii pro mládež. Zemřel 2. dubna 2005, svatořečen byl papežem Františkem loni v dubnu.

Biskup Jan Vokál, kterého Jan Pavel II. v roce 1989 vysvětil na kněze, získal malý svazek světcových vlasů a také kapku krve, kterou královéhradecké diecézi věnoval kardinál Stanisław Dziwisz, arcibiskup krakovský a někdejší papežův osobní sekretář.

Relikvie budou v katedrále uloženy při ranní bohoslužbě (Missa Chrismatis) během shromáždění kněží hradecké diecéze k obnově kněžských závazků. Obřad pro veřejnost se bude konat později, v katedrále začne v 18:00 hodin, půl hodiny před liturgií Večeře Páně.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
63%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
4%
 
spíše ne
4%
 
ne
29%
 
(Počet hlasů celkem: 376)