Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Nová papežova encyklika bude mít název Laudato sii

Ze světa / juml / radiovaticana.cz / 10. června 2015 20:51
Nová papežova encyklika bude mít název Laudato sii

Svatý František z Assisi
Autor: Wikipedia.org / Jusepe de Ribera

Vatikán - Tiskové středisko Svatého stolce oznámilo název nové encykliky, čas a místo konání její prezentace. Encyklika nese název „Laudato sii – Tobě buď chvála“, což jsou první slova známého Chvalozpěvu stvoření svatého Františka z Assisi. Její podtitulek upřesňuje, že pojednává o péči o společný dům.

Encyklika, jak už bylo řečeno, bude představena 18. června v 11 hodin, a to nikoli v sále tiskového střediska, jak je zvykem, ale v synodní aule Pavla VI. Představí ji předseda Papežské rady Iustitia et Pax, kardinál Peter Turkson, dále pravoslavný metropolita Pergamu John Zizoulas jako zástupce ekumenického patriarchátu a dále prof. John Schellnhuber, zakladatel a ředitel Postupimského ústavu pro výzkum dopadů klimatu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
48%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 33)