Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Bývalý a současný papež prý stráví část dovolené společně

Ze světa / juml / ČTK / 16. června 2015 7:24
Bývalý a současný papež prý stráví část dovolené společně

Ilustrační foto z minulých let: Papež František a Benedikt XVI.
Autor: Youtube.com

Vatikán -  Bývalý a současný papež nejspíš letos stráví část své dovolené společně v letním sídle hlavy katolické církve v Castel Gandolfo. Informovala o tom agentura Kathpress, podle které by se papež František a emeritní papež Benedikt XVI. měli v rezidenci poblíž Říma sejít začátkem července.

Osmaosmdesátiletý Benedikt XVI., který z čela církve odešel před dvěma lety, bude údajně v Castel Gandolfo pobývat několik týdnů. František se k němu připojí na pár dní začátkem července, těsně před tím, než 5. července odletí na cestu do Jižní Ameriky.

Pro katolickou církev je v novější historii existence dvou papežů nevídanou věcí. Benedikt XVI. totiž v roce 2013 jako vůbec první hlava římskokatolické církve za 600 let rezignoval na svou funkci místo toho, aby ji zastával až do své smrti. Od té doby žije v ústraní v areálu kláštera ve Vatikánu, se svým nástupcem se ale už několikrát setkal a účastnil se i některých oficiálních akcí, například jmenování nových kardinálů.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)