Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež zveřejní encykliku k ochraně životního prostředí

Ze světa / vlu / ČTK / 18. června 2015 8:46
Papež zveřejní encykliku k ochraně životního prostředí

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Vatikán - Papež František dnes zveřejní svou druhou encykliku, která má pojednávat o ochraně životního prostředí. Podle něho je určena všem obyvatelům planety, nikoli jen katolíkům.

František, který převzal své jméno po svatém Františku z Assisi, jenž je patronem ekologie, začal psát encykliku o vztahu člověka a přírody začátkem loňského roku.

Papež, který nastoupil do funkce v březnu 2013, zmínil vztah člověka a přírody již v několika svých vystoupeních. Například loni v lednu uvedl před diplomaty ve Vatikánu: "Bůh vždycky odpustí, my odpouštíme někdy, ale když je s přírodou špatně zacházeno, ta neodpouští nikdy."

Encyklika je vůbec nejvýznamnější dokument, který papež vydává. Činí tak velmi vzácně a vždy se zabývá otázkami, které církev v dané chvíli považuje za nejdůležitější.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)