Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Pravoslavní extremisté zničili "rouhačskou" výstavu v Moskvě

Ze světa / vlu / ČTK / 14. srpna 2015 18:57
Pravoslavní extremisté zničili

Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Moskva - Skupina pravoslavných extremistů dnes vtrhla do hlavní moskevské výstavní síně a zničila několik exponátů výstavy výtvarných děl druhé poloviny minulého století. Podle agentury Interfax útok provedli příslušníci militantní náboženské organizace Vůle boží, kteří výstavu označili za rouhačskou. Policie výstavní síň Manéž nedaleko Kremlu uzavřela a útočníky zatkla.

Na výstavě byla vystavena díla sovětských umělců, která podle pravoslavných aktivistů prezentují náboženskou tématiku urážlivým způsobem. Útočníci zničili několik soch, plastik a dalších výtvarných děl. Návštěvníci výstavy se podle Interfaxu snažili ničení uměleckých děl zabránit, ale řádění musela zastavit až policie.

Akci vedl nedostudovaný pop Dmitrij Corionov-Enteo, šéf Vůle boží, který se v Rusku zapojil už do několika násilných útoků proti "bezvěrcům a kacířům". Jeho hlavní terčem se stala dívčí rocková skupina Pussy Riot známá svým skandálním vystoupením v pravoslavném chrámu Krista spasitele v Moskvě. Enteo je rovněž aktivním bojovníkem proti gayům a lesbám a za zákaz potratů v Rusku.

"Chceme, aby výstavu zavřeli, aby se zákony chránící církev skutečně dodržovaly. V hlavní výstavní síni státu nesmějí být takové špinavosti a urážky Ježíše Krista a všech svatých," napsal v sociální síti šéf Vůle boží. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
49%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 137)