Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kardinálové polemizují s Kasperovými návrhy, důraz kladou na posílení vzdělávání o manželství

Ze světa / vlu / Vlastní zpráva / 7. září 2015 7:41
Kardinálové polemizují s Kasperovými návrhy, důraz kladou na posílení vzdělávání o manželství

Ilustrační foto - Účastnící synodu o rodině v Římě
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Vatikán - Pouze několik týdnů před pokračováním synody o rodině vyjde publikace jedenácti kardinálů, kteří polemizují s návrhy německého kardinála Waltera Kaspera. Vyzývá k udržení současných církevních pravidel týkajících se manželství a posílení katolického vzdělávání v této oblasti. Čtyři z autorů by se měli synody účastnit osobně. Autorem jedné z esejí v knize je i pražský arcibiskup Dominik Duka.

Kniha s názvem Eleven Cardinals Speak on Marriage and the Family: Essays from a Pastoral Viewpoint vychází v nakladatelství Ignatius Press a do distribuce bude dána 15. září.  

Publikace reaguje na úvodní řeč, kterou z podnětu papeže Františka pronesl německý kardinál Walter Kasper, emeritní předseda Papežské rady pro jednotu křesťanů, na mimořádné konzistoři kardinálů 20. února minulého roku. (V češtině vydalo Karmelitánské nakladatelství Evangelium o rodině.) Kniha kardinálů se zaměřuje na pastorační možnosti řešení problémů rodin a pokládá několik otázek: Jak můžeme pomoci těm, kteří zůstali věrní manželskému svazku, i když je partner opustil? Jak zkvalitnit přípravu mladých, kteří žijí v sekularizované kultuře na manželství? Nebo otázku po vztahu mezi milosrdenstvím a pravdou.

loni vydala pětice kardinálů a čtyř dalších badatelů knihu Setrvat v pravdě Kristově, kde se staví proti návrhu umožnit v určitých případech znovu sezdaným rozvedeným lidem účast na svatém přijímání. Ostatně někteří vnímají novou publikaci jako pokračování této knihy a například kardinál Carlo Caffarra se podílel na vzniku obou z nich.

Řádné shromáždění synody na téma Ježíš Kristus odhaluje tajemství a povolání rodiny, se uskuteční 4.–25. října 2015.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jak jste se účastnili bohoslužeb během nouzového stavu?
Chodil(-a) jsem i nadále do kostela
43%
 
Aktivně jsem se účastnil(-a) on-line bohoslužeb
23%
 
Sledovali jsme přenosy v televizi, v rádiu atp.
12%
 
Slavili jsme rodinné bohoslužby
10%
 
Využil(-a) jsem čas pro "duchovní prázdniny"
12%
 
(Počet hlasů celkem: 198)