Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V sobotu bude uvedena do služby nová synodní rada evangelické církve

Domácí zpravodajství / kir / e-cirkev/redakce / 18. listopadu 2015 9:48
V sobotu bude uvedena do služby nová synodní rada evangelické církve

Členové synodní rady ČCE
Autor: www.e-cirkev.cz

Praha - V sobotu 21. listopadu se uskuteční mimořádné jednání synodu Českobratrské církve evangelické (ČCE). Bude se odehrávat od devíti hodin dopoledne v prostorách Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Ve stejný den od půl třetí odpoledne budou následovat slavnostní bohoslužby v kostele ČCE U Salvátora (Salvátorská 1, Praha), při nichž bude do funkce jmenována nová synodní rada.

Synodní rada je nejvyšší, šestičlenný správní orgán Českobratrské církve evangelické, sídlí v Praze. V čele stojí synodní senior/ka (duchovní) a synodní kurátor/ka (laik) – českobratrská církev je výjimečná tím, že ji neřídí jen duchovní, ale stejně významné slovo mají i laici.

Na květnovém synodu byl novým synodní seniorem ČCE zvolen farář z Pardubic Daniel Ženatý (*1954) a synodním kurátorem se stal inženýr Vladimír Zikmund (*1955) z Brna. Prvním náměstkem synodního kuratora byl zvolen Jiří Schneider, který v letech 2010 - 2014 působil jako první náměstek ministerstva zahraničí a státní tajemník pro Evropskou unii. Druhým náměstkem se pak stala Eva Zadražilová. Ta již působila i v současné synodní radě a též je aktivní v komunální politice jako starostka obce Moraveč na Vysočině.

Do synodní rady byli také zvoleni další dva faráři Pavel Pokorný z Prahy Střešovic, jako první námestek synodního seniora a Ondřej Titěra z Jablonce nad Nisou se stal náměstkem druhým.

O volbě nové synodní rady v květnu letošního roku jsme podrobně informovali zde.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 131)