Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Česká premiéra švýcarského vánočního koncertu zazní v kostele U Martina ve Zdi

Kraje: Praha / kir / Vlastní zpráva / 26. listopadu 2015 10:44
Česká premiéra švýcarského vánočního koncertu zazní v kostele U Martina ve Zdi

Mikolášek se sborem Pražští Pěvci
Autor: archiv Bohdana Mikoláška

Praha - Pražští Pěvci a Černošická filharmonie, a flétnový kvartet Flautus Vocis j.h společně vystoupí v  kostele U Martina ve zdi

 

V kostele U Martina ve zdi se ve středu 2. prosince od 19:30 hodin uskuteční adventní pásmo Bohdana Mikoláška pod názvem Tichá noc. Mikoláška proslavila píseň Ticho, kterou složil v reakci na smrt Jana Palacha. „Kvůli této písni a svým postojům byl komunistickým režimem perzekvován. Nakonec s rodinou emigroval do Švýcarska. Jeho žena Jana působila v Curychu jako evangelická farářka a adventní pásmo, které bude v kostele provedeno, složil Mikolášek jako vánoční pořád pro švýcarskou farnost, kdy se pokusil nabídnou český způsob vánočního muzicírování.

V české premiéře vánočního pořadu vystoupí smíšený komorní sbor Pražští Pěvci a jeho solisté, Černošická filharmonie pod taktovkou  Stanislava Mistra a flétnový kvartet Flautus Vocis j.h. Výtěžek z koncertu bude určen na podporu projektů pro uprchlíky prostřednictvím evangelické Diakonie.

 

Rozhovor s Bohdanem Mikoláškem publikovaný v Magazínu Christnet.cz

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)