Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Před pěti lety zkrachovala farnost v Trmicích

Kraje: Ústecký / juml / ČTK / 1. prosince 2015 11:36
Před pěti lety zkrachovala farnost v Trmicích

Kostel Narození Panny Marie v Trmicích
Autor: Wikipedia.org / Lysippos / Creative Commons

Ústí nad Labem - Před pěti lety, 2. prosince 2010, poslal soud do konkurzu zadluženou římskokatolickou farnost v Ústí nad Labem-Trmicích. V této situaci se ocitla jako první římskokatolická farnost v Česku; osudnou se jí stal nevýhodný nákup pily v Klenči u Roudnice nad Labem z roku 2009, kde chtěla zpracovávat dřevo z vlastních lesů. Celkové dluhy farnosti se vyšplhaly na asi 35 milionů korun.

Konkurzní správce přistoupil k prodeji majetku farnosti, který se podle dokumentace odhadoval na 83,7 milionu korun. Pomoci se snažili i sami místní věřící, kteří v aukcích nakupovali movité věci. Trmický kostel se nakonec spolu s farou podařilo díky občanskému sdružení a díky finanční pomoci farníků zachránit.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
23%
 
Ne
23%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 80)