Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Praze vystoupí Schola Gregoriana Pragensis spolu se slovenským pěveckým sborem Adoremus

Kraje: Praha / kir / Vlastní zpráva / 4. března 2016 12:55
V Praze vystoupí Schola Gregoriana Pragensis spolu se slovenským pěveckým sborem Adoremus

Soubor Schola Gregoriana Pragensis spolu se slovenským sborem Adoremus
Autor: www.adoremus.sk

Praha - Schola Gregoriana Pragensis pod uměleckým vedením Davida Ebena, patřící mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby, a slovenský pěvecký sbor Adoremus, známé celoslovenské vokální těleso pod vedením sbormistra Dušana Billa, dramaturgicky zaměřené na sakrální hudbu, vystoupí společně na výjimečném koncertě v pátek 18. března v 19:30 v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově.

Dramaturgie koncertu přináší zpěvy Květné neděle a Velkého týdne. Umělecká tělesa představí program, v němž se spojuje předzvěst Kristova královského triumfu se zprávou o jeho umučení. Na koncertě zazní zpěvy ze slavnostního procesí Květné neděle i zpěvy ze specifického repertoáru Svatého týdne. Zajímavá jsou zpívaná čtení Velkého pátku, tzv. Pláč proroka Jeremiáše, v němž prorok naříká nad zpustošeným Jeruzalémem. V programu budou zastoupeny i zpěvy, doprovázející Velkopáteční obřad uctívání Kříže, zejm. Improperia, pomyslné výčitky Spasitele, adresované vyvolenému národu, i celému světu.

Koncert navazuje na loňský společný projekt Scholy Gregoriana Pragensis a slovenského pěveckého sboru Adoremus na Slovensku. Vyprodané katedrály na jejich koncertech v Nitře a v Trnavě svědčí o vysoké úrovni interpretace sakrální hudby.  Program zpřístupňuje repertoár ležící v samotných kořenech evropské hudební kultury. Vstupenky jsou k dispozici na prodejních místech Ticketportal a nebo on-line v systému HOMEtickets.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
57%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
14%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
29%
 
(Počet hlasů celkem: 7)