Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Do Prahy přijede jeden z vůdců krymských Tatarů

Kraje: Praha / kir / Echo24.cz / 14. března 2016 13:44
Do Prahy přijede jeden z vůdců krymských Tatarů

Jeden z vůdců krymských Tatarů Refat Čubarov
Autor: facebookový profil události

Praha - Do Prahy přijede jeden z vůdců krymských Tatarů, kteří jsou po ruské anexi poloostrova vystaveni represím a útlaku. O záhadných zmizeních a úmrtích, které Tataři připisují ruským úřadům, nebo zrušení jejich neformálního parlamentu bude Refat Čubarov mluvit na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Besedu s ním pořádá Východoevropský klub při filosofické fakultě.

Refat Čubarov byl předsedou parlamentu krymských Tatarů Medžlis až do jeho zrušení po zahájení ruské okupace Krymu. Působil také jako poslanec v ukrajinském parlamentu. V současnosti je spolu s Mustafou Džemilevem největším obhájcem práv Tatarů na Krymu, za což se jej Rusko pokouší dostat mimo jiné na seznam Interpolu. Oba mají nyní také zákaz vstupu na Krym.

Veřejná diskuse s Čubarovem se uskuteční ve čtvrtek 17. března od 19 hodin v budově Filozofické fakulty na náměstí Jana Palacha. Více informací najdete na Facebooku.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 893)