Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Novým generálním vikářem v Praze bude Zdenek Wasserbauer

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 25. března 2016 9:01
Novým generálním vikářem v Praze bude Zdenek Wasserbauer

Nový generální vikář pražské arcidiecéze Zdenek Wasserbauer
Autor: APHA / Jan Dlabač

Praha - Novým generálním vikářem pražské arcidiecéze se od 1. dubna stane Zdenek Wasserbauer (49). Ve druhém nejvyšším úřadě ve správě pražské arcidiecéze vystřídá dosavadního vikáře Michaela Slavíka, který v této pozici působil od roku 2000. Kardinál Dominik Duka to uvedl během dnešní dopolední bohoslužby. Generální vikář zastupuje biskupa jako správce diecéze a je spolu s ním statutárním orgánem diecéze. Svého vikáře musí mít každý biskup.

"Otec Zdenek Wasserbauer je knězem té kněžské generace, která již v takové míře neprožila nesvobodu a perzekuci a má potřebné zkušenosti církve žijící v pluralitní demokratické svobodné společnosti," uvedl dnes ve svatovítské katedrále Duka. Šedesátiletému Slavíkovi poděkoval za dlouholetou práci a předal mu pamětní medaili sv. Jana Nepomuckého, pomyslného patrona generálních vikářů.

Wasserbauer je knězem pražské arcidiecéze, ale pochází z vesnice nedaleko Žďáru nad Sázavou. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze, filozofická a teologická studia absolvoval na Papežské lateránské univerzitě a na Papežském institutu Teresianum získal doktorát. Působil mimo jiné pět let jako farář u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně v Praze na Vinohradech a vikář III. pražského vikariátu. Od 1. května 2015 zastával funkci ředitele kurie pražského arcibiskupství. Mezi jeho hlavní úkoly patřil dohled nad každodenním chodem arcibiskupského úřadu.

Slavík pochází z Českého Brodu. Jako generální vikář byl oporou dvěma pražským arcibiskupům - Miloslavu Vlkovi a Dominiku Dukovi. V roce 2010 mu byl udělen titul "prelát Jeho Svatosti", kterým papež Benedikt XVI. ocenil jeho kvality.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 165)