Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Noc kostelů v Praze nabídne i tramvaj jako 'pojízdný kostel'

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 3. června 2016 16:09
Noc kostelů v Praze nabídne i tramvaj jako 'pojízdný kostel'

Ilustrační foto: V roce 2016 se do projektu Noc kostelů zapojila i tramvaj jako pojízdný kostel
Autor: Nockostelu.cz

Praha - Jednou z novinek akce Noc kostelů na území pražské arcidiecéze, která se uskuteční 10. června, bude duchovní tramvaj. "Pojízdný kostel" bude jezdit mezi 18:00 až 22:00 na trase linky 22 mezi Malovankou a Čechovým náměstím. Další zajímavostí je stolní desková hra pro děti Cesta za Svatováclavskou korunou nebo skutečnost, že se k Noci kostelů připojí mimo jiné vězeňská kaple věznice v Příbrami. Na setkání s novináři v rotundě Nalezení sv. Kříže o tom informoval páter Michal Němeček.

"Akce na území pražské arcidiecéze v Praze a Středočeském kraji se tento rok zúčastní 315 kostelů, nejvíce v její historii," uvedl Němeček.

Letos se v České republice Noc kostelů koná poosmé, posedmé na území pražské arcidiecéze. Vstup do kostelů i jízda duchovní tramvají je zdarma. Pojízdný kostel vybavený křížem a varhanami se stane místem, kde bude množné diskutovat o otázkách víry a křesťanství s hosty, mezi kterými se objeví biskup Václav Malý, kardinál Dominik Duka nebo spisovatelka Alena Ježková.

Duchovní a umělecké bohatství křesťanských chrámů během Noci kostelů rozšíří i hudební program. "Nezazní pouze sakrální hudba, ale také jazz a další styly," podotkl páter Němeček.

Noc kostelů se zajímavým programem se koná i v dalších místech České republiky. Například ostravsko-opavská diecéze nabídne výuku modlitby Otčenáš ve znakové řeči, možnost vyzkoušet si roli zvoníka a rozeznít chrámový zvon či dětský muzikál Noemovi psi. 

V loňském roce se Noci kostelů zúčastnilo 1483 kostelů a modliteben a v celé České republice bylo zaznamenáno téměř 500.000 návštěvnických vstupů. "Je skvělé, že se nám podařilo najít způsob, jak nejviditelnější symboly křesťanství otevřít lidem, kteří nejsou jejich běžnými návštěvníky," konstatoval kardinál Duka.

Více informací se nachází na www.nockostelu.cz.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Bude nová vláda vstřícnější k postojům křesťanů?
Ano
65%
 
Spíše ano
9%
 
Ne
18%
 
Spíše ne
7%
 
(Počet hlasů celkem: 121)