Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Berlínské kostely začínají nabízet bezdrátový internet

Ze světa / kir / ČTK / 4. srpna 2016 10:43
Berlínské kostely začínají nabízet bezdrátový internet


Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Berlín - Nejen osoby hledající lepší spojení s bohem, ale také ti, kteří chtějí jen dobré připojení k internetu, mohou nyní zamířit do berlínských evangelických kostelů. Některé z nich totiž nabízejí takzvané "godspoty", tedy bezplatnou wi-fi. Do konce roku by takových svatostánků v Berlíně a Braniborsku mělo být přes 200.

"Vidíme kostel jako místo komunikace. Je otevřeným místem, kde se lidé baví o různých myšlenkách, představách, názorech. Komunikace je integrální součástí naší víry, která vlastně znamená komunikaci mezi člověkem a bohem a mezi lidmi. Proto by kostel měl být místem komunikace," vysvětluje myšlenku stojící za celým projektem evangelický farář Christoph Heil.

Godspotů je zatím v německém hlavním městě a v Braniborsku 16. Do konce roku by jejich počet měl narůst na 220 a když vše půjde podle představ zdejší evangelické církve, mělo by bezdrátový internet během příštího roku nabízet všech 3000 evangelických kostelů a církevních budov.

"Takže, když budu mít někde v Braniborsku špatný signál, můžu prostě autem přijet k nejbližšímu kostelu a budu vědět, že se tam připojím," plánuje farář Heil, podle něhož je bezdrátové připojení moderní obdobou hodin na věžích kostelů.

Evangelická církev chce hotspotů do budoucna využít také k tomu, aby každá farnost na domovské stránce, která se člověku zobrazí po připojení, lidi informovala o tom, co považuje za důležité. "Může tam třeba být informace, že zítra bude církevní koncert nebo setkání mládeže," míní Heil, podle něhož se už o projekt zajímá také katolická církev i evangelické farnosti v dalších spolkových zemích.

To, jestli se bezdrátové připojení v kostelech bude vypínat během bohoslužeb, aby věřící nerozptylovalo, zatím není definitivně rozhodnuté. Heil sám z toho, že by lidé spíše než průběh liturgie sledovali mobil, ale velkou obavu nemá.

Velká většina věřících podle Heila zatím bezdrátový internet v kostelech přijala s nadšením. Zároveň ale připouští, že se najdou i kritici. "Říkají, že kostely byly doteď prakticky jediným místem, kde byl klid od rychlosti, konzumu a hlasitosti dnešního života," popisuje obavy ze změny evangelický farář. Některým dalším zase vadí, že se církev neustále přizpůsobuje moderní době.

Evangelická církev podle něj ale debatu vítá, právě proto, že chce být místem diskuzí a výměny názorů. "Jsem přesvědčen o tom, že naše hospoty vysílají signál o naší otevřenosti, o podpoře komunikace," uzavírá.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
51%
 
Spíše ano
23%
 
Ne
23%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 78)