Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Litomyšli se uskuteční festival barokní tradice zakončený latinskou mší

Kraje: Pardubický / kir / ČTK / 8. srpna 2016 12:58
V Litomyšli se uskuteční festival barokní tradice zakončený latinskou mší

Barokní Litomyšl
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Litomyšl - Nový festival Litomyšlské barokní tradice návštěvníkům od 14. do 21. srpna představí dědictví baroka. Zahrnuje koncerty, bohoslužby, procesí a módní přehlídku liturgických rouch. Osmidenní akce se uskuteční také na zámku Nové Hrady. ČTK o tom informoval organizátor Vítek Večeře.

"Festival má akcentovat stále živé dědictví barokní doby. Nevídanou měrou přispěla k české kultuře, ale i spiritualitě. Mnohé z katolické náboženské praxe má kořeny právě v barokní době nebo se nám díky baroku dochovalo dodnes," uvedl pořadatel.

Po dobu festivalu se budou konat slavnostní bohoslužby. Závěrečnou si lidé vyslechnou výjimečně v latině.

Koncerty zahrnují díla českých i zahraničních barokních skladatelů. Vstupné bude dobrovolné.

Zájemci o umění si mohou vyslechnout přednášku o barokních sochách v regionu. Celý týden bude v budově proboštství k vidění výstava o barokní liturgii.

"Myslím si, že velkým tahákem by mohla být módní přehlídka historických liturgických rouch, která nebude jenom pastvou pro oči, ale návštěvníci se dozvědí i to, k čemu se ten který oděv používal, co symbolizuje a jaký má původ," uvedl Večeře.

Koncerty i liturgie se uskuteční v piaristickém kostele, kapli svatého Antonína Paduánského v Nedošínském háji, kostele svaté Anny a kapitulním kostele Povýšení svatého Kříže, který je nejstarším sakrálním prostorem ve městě.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 974)