Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Lurdech vyvrcholila tradiční pouť za bezpečnostních opatření

Ze světa / juml / ČTK / 16. srpna 2016 11:17
V Lurdech vyvrcholila tradiční pouť za bezpečnostních opatření

Socha Panny Marie v lurdské jeskyni na místě mariánského zjevení
Autor: Wikipedia.org / Manuel González Olaechea y Franco / Creative Commons

Lurdy (Francie) - Velkou mší v Lurdech na jihozápadě Francie v neděli vyvrcholila tradiční křesťanská pouť u příležitosti oslav svátku Nanebevzetí Panny Marie. Francouzské úřady kvůli nedávným teroristickým útokům přijaly v oblasti mimořádná bezpečnostní opatření.

Nad klidným průběhem akce, na kterou dorazily více než dvě desítky tisíc poutníků, dohlíželo na 500 příslušníků ozbrojených sil - policistů, vojáků i členů jednotek rychlého nasazení. Nad Lurdami kroužil vrtulník.

K jeskyni, kde se podle římskokatolické církve několikrát zjevila Panna Marie a kde se konala mše věnovaná i celosvětovému míru a "modlitbě za Francii", mířily už od ranního rozbřesku proudy poutníků. Úřady na přístupových cestách zcela zakázaly motorizovanou dopravu, aby zajistily pohodlí i bezpečnost pěším a mnoha invalidům přesouvajících se na kolečkových křeslech.

Z tradičních 12 vstupů do jednoho z předních poutních míst římskokatolické církve o rozloze 52 hektarů byly letos otevřeny jen tři. Příchozí u nich museli podstoupit prohlídku.

Úřady ojedinělými bezpečnostními kroky v Lurdách reagovaly na nedávný atentát v Nice, při němž útočník zabil nákladním autem 85 lidí, a útok na římskokatolický kostel v Saint-Étienne-du-Rouvray, při němž dva mladí islamisté zavraždili kněze. Spolu s těmito útoky zabili islamisté při sérii atentátů ve Francii od začátku loňského roku více než 200 lidí.

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jak jste se účastnili bohoslužeb během nouzového stavu?
Chodil(-a) jsem i nadále do kostela
43%
 
Aktivně jsem se účastnil(-a) on-line bohoslužeb
22%
 
Sledovali jsme přenosy v televizi, v rádiu atp.
12%
 
Slavili jsme rodinné bohoslužby
11%
 
Využil(-a) jsem čas pro "duchovní prázdniny"
12%
 
(Počet hlasů celkem: 152)