Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František se chystá navštívit obce zasažené zemětřesením

Ze světa / kir / ČTK / 29. srpna 2016 0:50
Papež František se chystá navštívit obce zasažené zemětřesením

papež František
Autor: Wikipedia.org / Benhur Arcayan

Řím - Papež František v neděli oznámil, že má v plánu navštívit obce ve střední Itálii, které zpustošilo středeční zemětřesení. Chtěl by tam přijet co nejdříve, žádná datum ale nezmínil, uvedla agentura AP. K tamním obyvatelům se obrátil i během svého pravidelného poselství na Svatopetrském náměstí a vyjádřil jim svou podporu.

"Jakmile to bude možné, doufám, že přijedu a budu se moci s vámi vidět, abych vám přivezl útěchu v podobě víry, něhu otce a bratra, naději a podporu, kterou má křesťanství nabídnout," řekl papež před tisícovkami věřících shromážděných ve Vatikánu.

"Chtěl bych těmto milým lidem znovu vzkázat, že církev sdílí jejich utrpení a obavy," dodal.

Zemětřesení o síle 6,2 stupně zasáhlo oblast střední Itálie ve středu nad ránem, kdy lidé ještě spali. Podle poslední bilance zahynulo při otřesech 290 lidí.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 165)