Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Z bývalé trafostanice v Mladoňovicích je kaple, požehná jí kněz

Kraje: Pardubický / juml / ČTK / 30. září 2016 16:33
Z bývalé trafostanice v Mladoňovicích je kaple, požehná jí kněz

Projekt kaple v trafostanici
Autor: Repro: rozhlas.cz

Mladoňovice (Chrudimsko) - Bývalá trafostanice v Mladoňovicích na Chrudimsku se stala obecní kaplí. Po roce a čtvrt je stavební proměna hotová a v neděli jí požehná kněz. Starostka Ivana Blehová by byla ráda, aby se místo stalo nejen turistickým cílem. "Každý rok bychom byli rádi, aby se tu konalo ekumenické setkání," řekla ČTK Blehová. Uvítala by i svatební obřady v okolí kaple.

Na kapli se složili místní lidé i dárci odjinud, stála kolem půl milionu korun. Oprýskaná trafostanice kopec v místní části Deblov hyzdila, což se teď změnilo. "Je to nádherná bílá perla v zeleni. Kaple je vlastně složená ze dvou trafostanic, měli jsme ještě jednu starou, cihly z ní tvoří patro kaple," řekla starostka.

Jednopatrovou stavbu uprostřed člení římsa a završuje ji stanová střecha s křížem. Uvnitř je oltářní deska se symbolickými postavami tří strážných andělů, vše doplňuje modrá výmalba a vnitřní i venkovní osvětlení. Pod střechou je nový zvon se znakem obce a místních částí.

"Zvon váží 90 kilogramů a je v tónu G2, což je stejný zvuk, jako má nejmenší zvon Ježíš v Chrámu svatého Víta," řekla Blehová.

Bílou kapli ve tvaru hranolu o velikosti tři krát tři metry navrhl architekt Jan Klimeš. Kaple podle starostky nebude vyhrazena jedné církvi, ale bude sloužit všem křesťanským denominacím.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 275)