Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Duka sloužil mši k otevření německy mluvící farnosti v Praze

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 4. prosince 2016 23:13
Duka sloužil mši k otevření německy mluvící farnosti v Praze

Kardinál Dominik Duka
Autor: Wikipedia.org / David Sedlecký

Praha - V souvislosti s otevřením farnosti německého jazyka v Praze na Novém Městě dnes pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka sloužil od 11:00 mši v kostele sv. Jana Nepomuckého Na Skalce. Německou farnost zřídil Duka k 1. říjnu, důvodem byl růst německy hovořící komunity a snaha o obrození staleté přítomnosti německého kulturního živlu v hlavním městě, uvedlo na webu pražské arcibiskupství.

Německá římskokatolická farnost je osobní farností a společenstvím římskokatolických křesťanů německé, rakouské a švýcarské národnosti a jejich rodinných příslušníků. Jako administrátor stojí v čele německé farnosti Martin Leitgöb, který byl od roku 2012 duchovním správcem německojazyčné katolické obce v Praze.

Společenství německy mluvících katolíků v Praze bylo založeno na počátku 90. let minulého století a skládá se z rodin i jednotlivců, kteří pocházejí z Německa, Rakouska a Švýcarska a v Praze jsou zaměstnáni. Kromě toho sem přicházejí německy mluvící věřící české národnosti.

Kromě nově ustanovené německé farnosti existuje v pražské arcidiecézi také polská a slovenská farnost. Dále zde působí anglická, španělská či vietnamská duchovní péče. Velmi aktivní je také francouzská, italská nebo albánská komunita. Ukrajincům se vzhledem k jejich vyznání věnuje Řeckokatolická církev. Specifickou je komunita arménská, které pražský arcibiskup nedávno předal symbolické klíče od kostela sv. Ducha.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)