Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Rozsudek nad Petrem Jaškem soud v Súdánu o týden odložil

Ze světa / juml / ČTK/red / 23. ledna 2017 16:02
Rozsudek nad Petrem Jaškem soud v Súdánu o týden odložil

Petr Jašek
Autor: repro Hlas mučedníků

Chartúm/Brusel - Soud v Chartúmu dnes o týden odložil vynesení rozsudku nad Čechem Petrem Jaškem, který v Súdánu čelí obvinění z protistátní činnosti a dalších zločinů. ČTK to řekl europoslanec Tomáš Zdechovský, který případ sleduje a dlouhodobě se v něm angažuje.

Jašek byl v Súdánu zadržen v roce 2015, cílem jeho cesty bylo pomáhat místním křesťanům. Súdánské úřady proti Jaškovi a třem Afričanům vznesly sedm obvinění, mezi nimi také z činnosti proti státu.

Organizace Release International na svém webu napsala, že čtveřice je stíhána za financování protivládních hnutí v Dárfúru a v Jižním Kordofánu. Ve skutečnosti ale podle této organizace pouze chtěli pomoci studentovi z Dárfúru, který utrpěl popáleniny při demonstraci.

Podle tohoto zdroje policie u Jaška na chartúmském letišti našla stvrzenku o předání 5000 dolarů na léčebné výdaje pro popáleného studenta. Český občan byl okamžitě zatčen, loni v říjnu se za něj v rezoluci postavil Evropský parlament.

Soud 11. ledna vyslechl Jaškovu obhajobu. Svědci tehdy uvedli, že Jašek pouze předal šek na léčbu zraněného studenta a nesnažil se financovat povstalecká hnutí, jak tvrdí obžaloba. Původně měl soud rozsudek vyhlásit už dnes.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
21%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 92)