Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Tomáš Halík reprezentuje evropskou teologii v Africe

Ze světa / juml / red / 30. ledna 2017 11:18
Tomáš Halík reprezentuje evropskou teologii v Africe

Kněz, teolog a religionista Tomáš Halík, prezident České křesťanské akademie
Autor: Halik.cz

Praha/Luanda (Angola) - Ve dnech 30. ledna až 5. února se koná v Angole historické setkání předních afrických a evropských katolických teologů. Na pozvání arcibiskupa z Luandy a prezidenta katolické biskupské konference Angoly mons. Filomena Diase na konferenci vystoupí s jedním z hlavních referátů rovněž český teolog a nositel Templetonovy ceny prof. Tomáš Halík. Magazín Christnet o tom informovala Ilona Trnková z České křesťanské akademie.

Jedná se o vůbec první teologickou konferenci tohoto druhu, výměnu názorů a zkušeností teologů z řady afrických a evropských zemí (zvláště Portugalska, Španělska a Francie) a Kanady. Několik referátů se týká reformních snah papeže Františka a budoucího směřování katolické církve, jiné se pokouší vystihnout specifický teologický přínos velmi dynamicky se rozvíjejícího křesťanství v Africe.  

Tomáš Halík promluví na téma „Umění číst znamení doby. Teologická hermeneutika soudobé kultury.“ Ve svém referátu mj. navrhuje nahradit dosavadní sociální nauku církve novou disciplinou, "kairologií", rozvíjející prorocko-kritickou úlohu církve v současném světě s využitím metod současné filozofie, zejména fenomenologie a hermeneutiky (umění interpretace).

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)