Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V Praze odhalili pamětní desku biskupu Strossmayerovi

Kraje: Praha / juml / ČTK / 15. února 2017 17:37
V Praze odhalili pamětní desku biskupu Strossmayerovi

Kostel sv. Antonína Paduánského na Strossmayerově náměstí v Praze
Autor: Wikipedia.org / Petr Kurfurst / Wikipedia Commons

Praha - V pražských Holešovicích dnes dopoledne slavnostně odhalí pamětní desku chorvatskému biskupovi a buditeli Josipu Juraji Strossmayerovi. Na náměstí, které je po něm pojmenováno, se odhalení ujme předseda chorvatského parlamentu Božo Petrov a starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Strossmayer byl chorvatský katolický biskup, který žil v letech 1815 až 1905. Byl spisovatel, národní buditel, mecenáš a stoupenec slovanské vzájemnosti. Desku chorvatské velvyslanectví instalovalo na rohu náměstí a ulice Janovského už na podzim loňského roku, včera bude slavnostně odhalena za účasti chorvatské delegace.

Původně se náměstí říkalo Před kostelem. V letech 1908 až 1925 se jmenovalo Bubenské. Poté neslo až do roku 1961 jméno Strossmayerovo. V 60. letech bylo přejmenováno po komunistickém politiku Václavu Kopeckém.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)