Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Litoměřický biskup Jan Baxant byl hospitalizován

Domácí zpravodajství / juml / ČTK, red. / 12. dubna 2017 21:48
Litoměřický biskup Jan Baxant byl hospitalizován

Ilustrační foto - Jan Baxant
Autor: dltm.cz / Karel Pech

Litoměřice - Litoměřický biskup Jan Baxant byl dnes hospitalizován se srdeční příhodou. Jeho stav je nyní stabilizován a žádá věřící o modlitby. ČTK to řekla mluvčí litoměřického biskupství Jana Michálková. Bližší informace nebude biskupství sdělovat.

Kvůli hospitalizaci biskupa se změní hlavní celebranti nadcházejících velikonočních obřadů v Litoměřicích. Podle webu radia Proglas na čtvrteční Missu chrismatis přijede do litoměřické katedrály sv. Štěpána emeritní pomocný biskup z Prahy Karel Herbst. Další liturgický program velikonočního tridua zajistí generální vikář Martin Davídek, případně další kněží.

Jan Baxant je litoměřickým biskupem od roku 2008. Před svým jmenováním biskupem byl mimo jiné rektorem Arcibiskupského semináře v Praze a generálním vikářem českobudějovické diecéze.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
28%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 39)