Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Třinci proběhne pochod pro život a rodinu k Pomníku nenarozeného dítěte na evangelickém hřbitově

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 12. května 2017 10:05
V Třinci proběhne pochod pro život a rodinu k Pomníku nenarozeného dítěte na evangelickém hřbitově

Ilustrační foto z minulého ročníku Národního pochodu pro život
Autor: Člověk a víra / David Sís

Ostrava - V pondělí 29. května se uskuteční druhý regionální pochod pro život a rodinu v Třinci. Vychází v 16 hodin z náměstí T. G. Masaryka a povede k místnímu sousoší s názvem Pomník nenarozeného dítěte. 

Pomník nenarozeného dítěte v Třinci byl odhalen v září 2014 na evangelickém hřbitově v Třinci-Lyžbicích. Posvětil jej emeritní biskup Slezské církve evangelické augsburského vyznání Stanislav Piętak. Slavnostního aktu se zúčastnila i starostka Třince Věra Palkovská, představitelé jiných církví působících ve městě a občané.

Pochodem pro život a rodinu chtějí účastníci ukázat svým vlastním příkladem, že každé dítě je chtěné a vítané a že potrat zraňuje ženu a vrhá hanbu na muže. Pochod bude zakončen u kulturního domu Trisia. Regionální pochod pro život v Třinci se poprvé konal 29. dubna 2016. V roce 2015 bylo na Frýdecko-Místecku provedeno 393 umělých ukončení těhotenství.

Podle Hnutí pro život nemá Česká republika funkční nástroj jak pomoci rodinám, které nečekaně počnou dítě. Často jsou potraceny děti počaté jako třetí v řadě. Jedinou státem nabízenou "sociální službou" je podle Hnutí usmrcení nenarozeného dítěte. Podle posledních statistik bylo jen v roce 2016 ukončeno 20 300 těhotenství. 

Hnutí pro život nabízí pomoc ženám v rámci projektu Nesoudíme pomáhámeProjekt nabízí pomoc ženám, které čekají nečekaně dítě, a okolí nebo okolnosti je nutí k podstoupení potratu, aby se mohly rozhodnout skutečně svobodně.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 127)