Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Bývalý šéf kanceláře českobratrské církve Kocanda se stal ředitelem Národní knihovny

Domácí zpravodajství / kir / ČT 24 / 1. června 2017 12:10
Bývalý šéf kanceláře českobratrské církve Kocanda se stal ředitelem Národní knihovny

Martin Kocanda
Autor: www.e-cirkev.cz

Praha -

Novým generálním ředitelem Národní knihovny bude podle České televize Martin Kocanda. Ve středu ho jmenoval ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Bývalý vězeňský kaplan a vedoucí tajemník ústřední kanceláře Českobratrské církve evangelické vystřídá v čele knihovny památkáře Petra Kroupu. Jmenování Kocandy vyvolalo protesty odborářů, podle nich nemá náležité odborné zkušenosti, píše server ČT24.

„Dospěl jsem ale k přesvědčení, že v čele NK nemusí stát knihovník, tak jako v čele nemocnice nemusí stát lékař a známe spoustu úspěšných ředitelů nemocnic, kteří nejsou lékaři. Odbornost může být výhodou, ale není nezbytná pro řízení instituce,“ reagoval Kocanda na výtky odborářů. 

„Nového ředitele čekají nelehké úkoly, spojené především s dokončením revitalizace Klementina. Ty budou vyžadovat zejména koncepční myšlení, znalost právních předpisů a v neposlední řadě schopnost odpovědné personální práce,“ uvedl při jmenování Kocandy Herman. Podle ministra nový ředitel potřebné kompetence má a během své profesní kariéry je již mnohokrát prokázal. Kocanda zastával například i pozici vrchního ředitele kanceláře na generálním ředitelství Vězeňské služby v Praze.

Bývalý šéf kanceláře českobratrské církve Kocanda se stal ředitelem Národní knihovny

Přístřešek na autobusové zastávce v brněnské čtvrti Lesná v podobě blobu Jana Kaplického
Autor: wikipedia.org / Aktron / Wikimedia Commons

Knihovnu trápí nedostatek místa 

K největším problémům Národní knihovny dlouhodobě patří nedostatek místa, který se výrazněji řeší posledních zhruba patnáct let. Vedení knihovny před deseti lety razilo ideu novostavby, která vedla k vypsání mezinárodní architektonické soutěže. Nedůslednosti při vyjednávání pozemku a organizaci soutěže spojené s radikálním odporem tehdejších politických špiček, které veřejně odmítly návrh Jana Kaplického, vedly k zavržení tohoto projektu. Knihovna se poté přiklonila k variantě opravy a rozšíření centrálního depozitáře v Hostivaři. Paralelně s tím se opravuje také barokní areál Klementina, který se má vrátit do původní historické podoby, což však podle některých knihovníků dále omezuje kapacity. Podle bývalého ředitele Kroupy však není Kaplického projekt ještě zcela zavržen, dodává ČT24.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
52%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 93)