Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Do nemocnic nastoupí řada nových kaplanů

Domácí zpravodajství / kir / kš / 1. června 2017 23:50
Do nemocnic nastoupí řada nových kaplanů

Ilustrační foto: Nemocnice Milosrdných bratří v Brně
Autor: Nmbbrno.cz

Praha - V pátek 2. června  od 15 hodin proběhne v Praze na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy slavnostní zakončení již třetího běhu kursu Nemocniční kaplan. 200 hodinový kurs organizovala ETF ve spolupráci s Asociací nemocničních kaplanů a s podporou jednotlivých církví v ČR. Úspěšné absolvování kursu je podmínkou pro práci duchovních ve zdravotnických zařízeních.

Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy garantovala v rámci celoživotního vzdělávání kurs Nemocniční kaplan již potřetí. Osvědčení budou jeho absolventům předána v rámci obřadu. Promluví děkan ETF UK Jiří Mrázek a garant kursu Ladislav Beneš za hostitelskou fakultu, nemocniční kaplan Ústřední vojenské nemocnice Jan Blažek za Asociaci nemocničních kaplanů, římsko-katolický kněz a řeholník Jan Fatka za absolventy kursu Nemocniční kaplan. Účast přislíbila též náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová.

Šestnáct absolventů kursu se rok školilo na to, aby se stali dobrou součástí nemocničního týmu a zároveň si uchovali svoji jedinečnost. Pacientům, jejich blízkým i zdravotníkům mají přinášet perspektivu naděje. Mnozí věří, že se jim podaří proměnit i nemocniční klima. „Ráda bych, aby nemocnice byla vnímaná jako místo Boží přítomnosti. Co to znamená? Přátelskou atmosféru, a vztahy, které se vyznačují otevřeností, důvěrou a respektem,“ říká 51letá členka Církve adventistů sedmého dne a absolventka kursu Ivana Márföldiová.

Po dobu kursu plnili nemocniční kaplani úkoly spojené s teoretickou výukou, nácvikem dovedností a uvědomováním si vlastních postojů. Procházeli též praxemi v několika nemocnicích. Výuková skupina byla složena z členů šesti církví (římsko-katolické, českobratrské evangelické, adventistů sedmého dne, československé husitské, luterské, pravoslavné). 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
52%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 93)