Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické

Ze světa / kir / ČTK / 2. června 2017 11:28
Papež František  přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické

Lidická Madona autora Zdirada Čecha
Autor: www.cirkev.cz

Vatikán -

Papež František ve středu při generální audienci přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické českého malíře Zdirada Čecha. Obraz, který bude posléze trvale vystaven Římě v bazilice sv. Marcelina a Petra, která je římským titulárním chrámem pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky, přivezla česká delegace u příležitosti 75. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty. V delegaci jsou i dvě ženy, které tuto tragédii přežily.

"Na samý závěr generální audience se František setkal přímo s autorem obrazu Zdiradem Čechem, za přítomnosti kardinála Dominika Duky a představitele Ekumenické rady církví Daniela Fajfera a obraz požehnal. Při audienci bylo prezentováno téma Lidic v češtině, na což papež reagoval krátkým projevem v italštině na adresu české skupiny. Tu vedl kardinál Duka s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem.

Pětasedmdesáté výročí vyhlazení české obce Lidice nacisty připomíná v těchto dnech v Římě několik událostí, které organizuje české velvyslanectví ve Vatikánu ve spolupráci se Suverénním řádem maltézských rytířů a Delegací EU ve Vatikánu.

Ve čtvrtek, na Mezinárodní den dětí, se uskutečnil v sídle Maltézských rytířů v Římě mezinárodní konference o dětských obětech válek, kterou vzpomínkou zahájili někdejší lidické děti.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 128)