Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické

Ze světa / kir / ČTK / 2. června 2017 11:28
Papež František  přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické

Lidická Madona autora Zdirada Čecha
Autor: www.cirkev.cz

Vatikán -

Papež František ve středu při generální audienci přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické českého malíře Zdirada Čecha. Obraz, který bude posléze trvale vystaven Římě v bazilice sv. Marcelina a Petra, která je římským titulárním chrámem pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky, přivezla česká delegace u příležitosti 75. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty. V delegaci jsou i dvě ženy, které tuto tragédii přežily.

"Na samý závěr generální audience se František setkal přímo s autorem obrazu Zdiradem Čechem, za přítomnosti kardinála Dominika Duky a představitele Ekumenické rady církví Daniela Fajfera a obraz požehnal. Při audienci bylo prezentováno téma Lidic v češtině, na což papež reagoval krátkým projevem v italštině na adresu české skupiny. Tu vedl kardinál Duka s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem.

Pětasedmdesáté výročí vyhlazení české obce Lidice nacisty připomíná v těchto dnech v Římě několik událostí, které organizuje české velvyslanectví ve Vatikánu ve spolupráci se Suverénním řádem maltézských rytířů a Delegací EU ve Vatikánu.

Ve čtvrtek, na Mezinárodní den dětí, se uskutečnil v sídle Maltézských rytířů v Římě mezinárodní konference o dětských obětech válek, kterou vzpomínkou zahájili někdejší lidické děti.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 96)